Як відновити працездатність битої 5-файлової бази перекладів Trados 2007

Якщо база перекладів Trados 2007 не експортується, ще не все втрачено!

Trados 2007, «дідусь» у світі «кішок», поступово відходить в минуле. Але в архівах у досвідчених перекладачів, які свого часу в ньому працювали, ще залишаються бази перекладів, які іноді було б доречно задіяти в яких-небудь проектах.

Деякі бази перекладів із різних причин виявляються «битими»: їх можна відкрити в Translator’s Workbench, можна навіть за допомогою них виконувати переклад в TagEditor, але конвертувати їх у формат якої-небудь сучасної CAT-програми не вдається, — при спробі експортувати базу у формат TMX відбувається «виліт».

Нижче описана послідовність дій, здатна допомогти в такій ситуації.

1. Перше, що потрібно спробувати, — виконати так звану реорганізацію бази перекладів. У процесі реорганізації індексні файли (тобто файли з розширеннями IIX, MDF, MTF, MWF) 5-файлової бази перекладів створюються заново на основі інформації з файлу-контейнера (TMW).

Щоб виконати реорганізацію, в Translator’s Workbench виберіть

File > Reorganise:

2017-09-18_15-51-17

База перекладів буде реорганізована. Після цього спробуйте виконати експорт бази перекладів у формат TMX:

File > Export > OK > виберіть формат, ім’я файлу та папку, у яку він буде збережений.

ПРИМІТКА. Команда виконання експорту буде недоступна, якщо під час відкриття бази перекладів у Translator’s Workbench не був установлений прапорець Exclusive.

translators-workbench_open_exclusive

Якщо це так, закрийте базу перекладів і знову відкрийте її із цим прапорцем.

2. Якщо виконати реорганізацію не вдається або експорт все одно не виконується, іноді (на жаль, не завжди) спрацьовує такий фінт.

  • Створіть порожню базу перекладів із такою ж назвою, мовним напрямком і структурою користувацьких полів.
  • Закрийте цю базу в Translator’s Workbench.
  • Перезапишіть TMW-файл порожньої бази TMW-файлом битої бази.
  • Відкрийте створену в такий спосіб базу в Translator’s Workbench. Відкриття, як правило, відбувається без проблем. Не забудьте при цьому встановити прапорець Exclusive.
  • Спробуйте експортувати базу, створену у такий спосіб, у формат TMX.
  • Якщо експорт не вдається, спробуйте реорганізувати базу й експортувати її ще раз після реорганізації.
  • Якщо й після реорганізації нічого не виходить, спробуйте занести в базу кілька нових сегментів шляхом звичайного перекладу та знову повторити спробу реорганізації/експорту після цього.

Якщо й після цього виконати експорт не вдається, то, найімовірніше, вам не допоможе навіть компанія SDL, розробник Trados :(

View all posts

Подібні публікації

Як об’єднувати сегменти в TagEditor

Інколи під час роботи в TagEditor, особливо за виконання редактури або вичитки, виникає необхідність розширити вже існуючий сегмент, додавши до нього частину наступного, або, навпаки, розбити вже наявний сегмент на частини. Зазвичай така ситуація виникає за некоректної сегментації або складної структури вихідного тексту.

Читати повністю

Дякую!


Ви успішно підписалися.